All ABORT the DUMP train…

Na ott dübörög a füledben már “The Night Train”? Két szemléltető ábra az életérzéshez:

A két beszakadás ugyanakkor történt. Bal oldalon a ViaBTC BCC:BTC diagramja, jobb oldalon pedig a Kraken BCH:USD chart. Mielőtt tovább olvasnád esetleg valami tipp, hogy mi is okozhatta ezt?

***Figyelmeztetés: A post további része bánthatja a BCash fanok lelkivilágát, ezért innentől csak saját felelőségre javasolt tovább olvasni. A cikk további része maximálisan nélkülöz bármilyen szakmai értéket…

Szóval megvan a tipp? Hát persze, hogy befutott a dump vonat! 12 órányi várakozás után a Hong Kongi “Genesis Mining” csak produkált egy újabb BCH blockot, ami egyébként potom 4,5Mb méretű lett. A block pedig 175 ezer friss ropogós BCH-t szállított egyenesen a tőzsdékre, amiket a fenti ábra tanulsága szerint egyből öntöttek is be a gödörbe…

Öröm az ürömben, hogy bár a BCash network eléggé hadilábon áll a hashing power miatt, viszont a jelek szerint funkcionálisan legalább stabil. A tegnapi első bigger block (>1Mb) után, ma készült egy valóban nagy block, ami minden szempontból azt jelenti, hogy a hálózat skálázhatósága biztosított. Ami viszont érdekes, hogy bár ma csak-csak készült 4 db BCH block (478571-478574), viszont az utolsó block difficultyja is fixen 860221984436.22. Ami vagy azt jelenti, hogy valamiért nem működik a difficulty adjustment a Bcash hálózatban, vagy pedig azt, hogy én nem értem, hogy miként is működik az. Maradjunk abban, hogy empirikus megközelítéssel a második opció a valószínűbb.

Lassan persze jó lenne, ha elkészülne egy újabb block, mert a BCash mempooljában már újabb 1400 UTXO várja, hogy a dump-vonat elszállítsa a vágóhídra…

A cikk fantasztikus címéért külön köszönet Petyának! 🙂

[commercial_break]
Bookmark the permalink.

7 Comments

  1. Don’t let me reapet myself! Jimmy Song leírta feketén-fehéren, a diff. adj. abban az esetben vezethető be, ha az MTP-t tekintve az utolsó 6 blokk bányászata 12 óránál hosszabb időt vett igénybe. Ez a bitcoin cash (majd utána járok miért kapnak a fanok agyvérzést a bcash megnevezésre) esetében legkorábban a 478577-es blokktól lehetséges. A ViaBTC-nek szerintem korábbi diff. adj. volt a terve, de ebbe ugye beleköpött “véletlenül” a have fun miner. Ha csökken a difficulty remélik többen beállnak a bányászatba és utána meglátjuk pár napon-, héten belül hova is megy az a vonat… 🙂

    • Pont ez okozza nekem is a confust. Ugy ez az algoritmus az adjustmenthez: timediff(MTP,MTP-6) >12h.

      Namost ez már TEGNAP este az első blocknál meg kellett volna hogy történjen, hiszen akkor az MTP-6 és az MTP közötti idő bőven 16 óra körül volt.

      Időközben persze ez a kérdés teljesen irrelevánsá vált, mivel a 478576 block óta végre beindult a difficulty adjustment. 860 milliárdról, szépen lejött 353 millárdra.

      • Szerintem valami félreértés lehet itt, az én számításaim szerint pont hogy a 478576-os blokknál volt az MTP/MTP-6 között eltelt idő 18 óra és 45 perc (a másodperceket figyelmen kívül hagytam), az azt megelőzőekben kevesebb volt, 6:10, 7:14, 6:15, 5:01,stb…, ami miatt nem is tudták lejjebb állítani a difficulty-t. Persze ez már történelem.

        • Igen, így utólagosan, logikus amit írsz, valamit elszámoltam. És egyébként tény, hogy történelem 🙂

  2. Sorry, forkin’ typo! Repeat 🙂

  3. Na ezért utálják a bcash elnevezést:
    #BitcoinCash is for all Bitcoin holders prior to the fork, Bcash is the name of a forum of those who hate bigger blocks & support censorship. Twitter-ről ollózva

    • Ez így is van. Nem véletlenül kezdtem el 2 napja konzekvensen használni a BCash jelölést, ezzel is jelezve, hogy jómagam minden bizonnyal utálom a nagyobb blockokat és a támogatom a cenzúrát…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *