Általában a címben szereplő *aggodalom* az, amivel leggyakrabban találkozunk, amikor valaki megismeri a különböző DeFi megoldásokat, vagy éppen a INLOCKot. A legrosszabb ebben, hogy valójában ez egyáltalán nem csak kifogás. Tény, hogy ma kriptopénzt vásárolni a párnacihában parkoló ropogós forintból kifejezetten költséges mulatság. Amikor éves 6-8%-os hozamot termelő alternatív pénzügyi termékek használatát mérlegeli az ügyfél, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy mennyit bukik el ebből az első évben a váltási költségeken.
Nyilván a probléma itt leginkább a megfelelő “marketing” hiánya… már persze ha szarkasztikus akarok lenni. Hiszen hol zavar az bárkit is, amikor az MLM ügynök lenyomja a torkán a unit linked életbiztosítást, vagy éppen a nyugdíjbiztosítást, amiből már a befizetéskor elvonnak un. “egységek” formájában 4-5%-ot…, de persze amiről nem tudunk az nem fáj.
Idén már harmadik alkalommal döntött úgy a MrCoin, hogy az INLOCK partnerségében egy napra lemond a saját váltási díjairól egy napig. Ennek apropója ezúttal a holnapi FintechShow 2020 rendezvény, ahol az INLOCK szponzor és kiállító, jómagam pedig előadó leszek.
Hogyan is néz ki egy Covid ready konferencia, ahol virtuális kiállítótérben jelennem meg az egyes cégek? Az alábbi videón bejárhatjátok előre velünk közösen a FintechShow holnapi napon megnyitásra kerülő virtuális kiállítóterét:
A MrCoinnal közösen összehozott akció célja, hogy minden érdeklődő szabadon kipróbálhassa az INLOCK Kamatozó Tárca terméket. Ha esetleg most hallanál először erről a konkrét termékről, akkor javaslom, hogy látogass el a fintechzone oldalára, ahol egy igencsak részletes cikkben mutattuk be az INLOCK szolgáltatást, annak előnyeit, lehetőséget és persze kockázatait is:
Fintechzone – Kamatozó Tárca terméket vezet be az INLOCK
Ha úgy döntesz, hogy ki szeretnéd próbálni az INLOCKot, akkor a következőket kell tenned:
- Töltsd le az INLOCK mobil alkalmazást (pl. innen)
- Lépj be/regisztrálj és szerezd be az egyedi tárcacímed
- Látogass el a MrCoin oldalára, amihez ezt a konkrét linket használd: -link- (fontos, hogy ezt használd, különben nem kapod meg a kedvezményt)
- A vásárlásnál az INLOCK Kamatozó Tárcában szereplő tárcacímed add meg.
Disclaimer: A MrCoin.eu kriptovaluta váltóval tervezett közös akciónk október 13-a kedd 0:00-tól él majd, miszerint kedvezményes áron (maximum +3% bónusz formájában), szinte váltási költségek nélkül tudtok kriptopénzt vásárolni az INLOCK Kamatozó Tárcátokba.
Mielőtt azonban belevetnéd magad: az INLOCK egy kriptopénz alapú kölcsönplatform, ahol az ügyfelek a tradicionális piacinál magasabb éves hozamra tudnak szert tenni. A szolgáltatás bár minden jellegében hasonlít egy bankbetétre (biztosítás, fedezetkezelés, letétkezelés, kamatok, stb.) de fontos látni, hogy számos kockázatot kell mérlegelnie az ügyfeleknek. A különböző támogatott kriptopénzek önmagukban is hordoznak bizonyos technológiai kockázatokat, legyen az akár árfolyamingadozás vagy például az időnként magasra szökő hálózati költségek. Jelen ajánlattal azoknak akarunk segíteni, akik már mérlegelték ezeket a kockázatokat és megértve azokat; valóban csak a cikk címében szereplő ok miatt nem léptek eddig.
Engem az tart vissza, hogy nem tudom, mennyi az esélye a busto-nak, hogy elveszik a tőke. Ha 1%, akkor még megéri (a kamatozó tárca), mivel 3,7%-1% > 0. Viszont ha 4%, akkor már nem éri meg.
Ezt nem igazán értem. Mit jelent az hogy elveszik a tőke? Egyáltalán mi az hogy busto?
Nem bukó-ra gondolt? Úgy talán értelmes a mondat.
Jahogy. Bocsánat, néha annyira okboomernek érzem maga, mindehol keresem a szlengeket 🙂 A bukó esélye? Ezt nem igazán értem. Az INLOCKon – a nap végén – egy kölcsönplatform, ahol a kihelyezek kölcsönök fedezettel biztosítottak. Szóval olyan nem nagyon tud történni, hogy egy kihelyezés ne jönne vissza. Persze akadhatnak még technológiai kockázatok is, de azokat a Fireblockssal és a Fireblocks által nyújtott biztosíással tudjuk lefedezni. Ezen kívül nem nagyon tudom, hogy milyen esetekben lehetne még tőkevesztés így nehéz is ezt kockázatként értékelni, de érzésre ennek a valószínűsége biztos, hogy jóval 1% alatt marad. Ha nem így lenne felépítve az üzleti modell, akkor én biztos, hogy inkább nem csinálnám, mert a szerencsejátékban kifejezetten nem vagyok jó.
Speciel nem elírta, a busto egy póker szleng, pénz (bankroll) totál elbukását jelenti.
Éreztem én, hogy nem csak véletlen elírás.
Bocsánat előre is, hogy off leszek, esetleg az ETH 2-ről várható egy átfogó elemzés? Mi várható, hogyan fogja megmozgatni a piacot, mikor érdemes átállni ETH 1-ről, stb.
Köszi előre is!